Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

Ragdoll Kedisi

Ragdoll Kedisi

Ragdoll kedileri oldukça naif bir ruha sahiptirler. Ragdoll kedi sahipleri son derece ilgili ve sevecen olmalıdır. Ragdoll kedileri ilgiyi üzerinde hissetmezse hastalık belirtileri göstermeye başlayabilir. Ragdoll en dikkat çeken kedi türü olarak da bilinir. Tüyleri upuzun ve sık bir şekilde biçimlenmiştir. Ağırlıkları iyi bir bakımla beraber dokuz kiloya kadar çıkabilir. Sahiplerine bağımlı ve ilgili davranırlar. Yalnız bırakılmaya gelmezler hemen küserler. Sürekli olarak çocuk davranışlarında bulunurlar büyüme evresine yıllarca geçemezler. Düzenli ve Veterinerle birlikte planlanmış bir beslenme ile uzun yıllar yaşarlar. Sakin tavırları sahiplerini oldukça etkiler. Ragdoll satılık kedi türlerinde en çok aranan ve sahiplenilen kedi türlerinden birisidir. Eve ve sahibine son derece bağımlı bir kedi türüdür.

Ragdoll Kedisi Bakımı

En az iki günde bir olmak şartı ile tüy taranması gerekir. Tüyleri taranmadığı zaman kedi huysuzlanır ve tüy dökmeye başlar. Bakım yaptırmayı seven ve kaçmayan bir kedi türüdür. Kulak temizliği Ragdoll kedilerinde oldukça önemlidir. Kulak tertemiz olmalı ama yapıları gereği nazik davranılarak yapılmalıdır. Kedinin türü ile birlikte gözlerinde hastalık vardır. Sürekli olarak gözler temizlenmeli ve mikrop kapmaması için uğraşılmalıdır. Tırnak kesimi her kedide olduğu gibi çıktıkça kesilmelidir. İyi bir bakım ile birlikte kedi yavrusu bile alsanız yirmi yıldan fazla yaşayabilirler.

Ragdoll Kedisi Fiyatları

Ragdoll kedileri ev ve sahibine bağımlı aynı zamanda çok dikkat çeken bir kedi türüdür. Kedi fiyatları kedinin yaşına, hastalığına ve durumuna göre çeşitlilik gösterir. Kedi sahiplendirme  ise pek çok merkezde yapılır. Kulak ve göz bakımına oldukça dikkat edilmesi gerektiğinden sahiplendirilmede son derecede düşünülüp hareket edilmesi gerekir.

Ragdoll Kedi Özellikleri

Ragdoll kedileri kendi aralarında birçok çeşide ayrılırlar. Eldivenli veya eldivensiz olarak satılık kedi bulabilmeniz mümkündür. Tüyleri oldukça fazladır. Kulak içine kadar tüyle kaplı bir kedi türüdür. Kulak içlerinde bile tüy olmasına rağmen oldukça iyi duyarlar ve tepki verirler. Her zaman uysallardır. Alınganlık Ragdoll kedilerinin en büyük özelliklerinden biridir. Sürekli olarak ilgi beklerler ve yalnızlığı hiç sevmezler. Yapılarından kaynaklı olarak çok tüy dökmesi beklenirken Ragdoll kedileri iyi bakıldığında ve sürekli olarak taranma işlemi gerçekleştiğinde diğer kedilere oranla daha az tüy dökerler.

Ragdoll Kedilerini Diğer Kedi Türlerinden Ayrıştıran Farklar

Genetik yapılarından kaynaklı olarak çabuk hastalanırlar. Her zaman sevecenlerdir. Diğer kedi türleri ile kolay anlaşırlar. Bakımı oldukça kolay olan bu kedinin sevenleri de oldukça fazladır. Hastalık konusunda sürekli veterinere ihtiyaç duyarlar. Onca hastalığa rağmen iyi bakılırsa çok uzun ömür yaşamaları da mümkündür. Sahiplerine oldukça bağımlılardır. Genel olarak bakışlarından ve tüylerinden kaynaklı olarak çok dikkat çekerler. Tüylerinin kahve beyaz ve birçok rengi bulunur. Kulak ve göz temizliği, hijyeni Ragdoll kedilerinde en önemli etmendir. Sık sık bakımları yapılmalıdır bakım yapılmadığı takdirde kedilerde hastalıklar ve mikroplar meydana gelir.

Ragdoll Kedisi Sahiplendirme İçin Ne Yapmalıyım?

Ragdoll kedisi sahiplendirme için bu amaçla açılan internet sitemize ilan verebilirsiniz.

Ücretsiz Ragdoll Kedisi Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Ragdoll kedisi sahiplenme için hayvan barınaklarına ya da sahiplendirme amacı ile kurulan sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Satılık Ragdoll Kedisi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler?

Satılık Ragdoll kedisi alırken, satış yapan kişi ya da firmanın yasal olduğuna dikkat etmeniz önerilir.

Ragdoll Kedisi Fiyatları Ne Kadar?

Ragdoll kedisi fiyatları çok yüksek değildir. Genelde düşük fiyatlar ile satışa sunulur.

Ragdoll Kedisi Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Kediler 3 aydan evvel annelerine ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple 3 aydan evvel hayvanları annelerinden ayırmamak için almamalısınız.

Ragdoll Kedisi Sahiplenme İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Ragdoll kedisi sahiplenme ilanı bu amaç için açılan internet sitemiz üzerinden verilebilir.

Ragdoll Kedisi Sahiplenme İçin Şartlar Neler?

Hayvan sahiplenmek İçin gerekli bazı prosedürler vardır. Bunun için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Ragdoll kedisi sahiplenme işleminiz tamamlanır.

Ragdoll Kedisi Satılık İlanı Verebilir miyim?

Ragdoll kedisi satılık ilanı vermek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Satılık Ragdoll Kedisi Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık Ragdoll kedisi yavrusu fiyatları rengine göre değişebilir. Ama genel olarak fiyatları uygundur.

Satılık Ragdoll Kedisi Yavrusu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Satılık Ragdoll kedisi yavrusu alırken kedinin 3 aydan büyük olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

 

Üst