Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

Belgian Malinois

Belgian Malinois

En popüler köpek ırkları arasında bulunan Belçika kurtları, pek çok askeri ve polis teşkilatlarında kullanılmaktadır. İş köpeği grubunda yer alan Malinois’ler, son derece atletik ve enerjik bir köpektir. İsmi Belçika’nın Malines şehrinden gelmektedir. Alman kurtları ile karıştırılan bu ırk, karakter olarak benzerlik gösterse de fiziksel olarak çok daha ince ve uzun bir görünüme sahiptir.

Kullanım alanları neredeyse aynı olan bu iki ırk hem arama kurtarma görevlerinde hem de uyuşturucu bulma gibi görevlerde kullanılan, son derece zeki ırklardır. Aralarındaki en bariz fark ise, Alman kurtları sahip olarak ailenin tüm üyelerini benimserlerken, Belçika kurtları tek bir sahibe bağlılık göstermeye yatkındır. Satılık Belgian Malinois almayı düşündüğünüzde, bu köpeklerin iş ve görev köpekleri olduğunu bilmeli, ona göre satın almalısınız.

Belgian Malinois Özellikleri

Aslen çoban köpeği olan bu köpekler, günümüzde iş köpeği olarak görevini yerine getirir. Bu konuda oldukça başarılı olmasının arka planında son derece dayanıklı ve güçlü bir yapılarının olması bulunur. Son derece zeki ve itaate uyumlu bir köpek olmasının yanı sıra, Avrupa’da çiftçilik ve tarım yapılan bölgelerde bekçi köpeği olma konusunda da oldukça başarılıdır. Yabancılara karşı temkinli olan Belçika kurtları, yabancıyı tanıyana kadar gereksiz samimiyetten uzak durur.

Çoban köpeği olmasının bir getirisi olarak bağımsızlığına düşkün olan ve sınırlı alanlarda mutsuz olan bu köpekler, gereken enerjisini attığında ve görev bilincinden uzaklaştığında evlerde de son derece uyumlu canlılardır. Satılık Belgian Malinois almayı düşünenlerin üşengeç ve tembel olmamaları gerekir. Ayrıca ilk kez köpek sahibi olacaklar için uygun bir ırk değildir.

Belgian Malinois Karakteri

Bir Belgian Malinois yavrusu aldığınızda, küçüklükten itibaren liderin siz olduğunu ve size itaat etmesi gerektiğini öğretmelisiniz. Bu noktada baskıcı ve sert tutumlardan uzak durmalı, disiplinli ve tutarlı bir yol izlemelisiniz. Aksi halde son derece saldırgan ve güçlü bir köpek haline dönüşebilirler. Oldukça atletik bir yapısının olması da bu konu için tehlike arz eder. Bunun yanı sıra eğitime son derece açık bir köpek olan Belçika kurtları, itaat konusunda da ileri itaate yatkındır.

Bir işi başardığında mutlu olan bu köpekler, dar evlerde beslenmesi çok da uygun olmadığı gibi, enerjisi atıldıktan sonra gayet uyumlu yaşayanları da bulunur. Belgian Malinois sahiplendirme konusunun bu kadar talep görmesinin altında yatan sebep ise, bu köpeklerin sahiplerinin isteğini yerine getirmek için üstün bir çaba harcaması gelir.

Belgian Malinois Bakımı

Bu köpekler bebeklik evresinde bazı nesnelere karşı garip fobiler geliştirebilir. Bu konuda bilinçli olunmalıdır. İki katmanlı ve kısa tüy yapısından dolayı haftada birkaç kez taranma yeterli olmaktadır. Bu köpeklerin egzersizleri son derece önemlidir. Uzun koşular ve parkur sporları önerilmektedir. Belgian Malinois fiyatları yaşına, cinsiyetine göre farklılık gösterir.

Satılık Belgian Malinois Fiyatları Nedir?

Her site kendi içerisinde belirli ilanlar alarak bu ilanları alıcılara sunmaktadır. Satılık Belgian Malinois fiyatları farklı fiyat aralığında bulunmaktadır.

Belgian Malinois Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Güçlü kas yapısına ve çevik bacaklara sahip olan Belgian Malinois köpeklerin fiziksel özellikleri bu şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Belgian Malinois Dış Görünüşü Nasıldır?

Dış görünüşü siyah yüz ve kulakları ile birlikte pati bölgesinde ve göğüs bölgesinde açık tonlar bulunur.

Kilogram Ağırlıkları Ne Kadardır?

Kaslı yapıya sahip olduğu için kilogram ağırlıkları 40 ile 60 kilo arasında değişmektedir.

Belgian Malinois Nasıl Sahiplenilir?

Sahipleniyorum.com sitemiz bu konuda evcil hayvan sahiplenmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Böylelikle istediğiniz evcil hayvan türüne sahip olan Belgian Malinois köpeğini sahiplenebilirsiniz.

Belgian Malinois Tüy Bakımı Nasıl Yapılır?

Yılda bir iki defa tüy dökme mevsimi olan Belgian Malinois tüy bakımı yumuşak tarakla haftada bir veya iki defa taranması yeterli olacaktır.

Satılık Belgian Malinois İlanı Nasıl Verilir?

Satılık Belgian Malinois ilanı vermek için sitemizden ilan verebilirsiniz.

Belgian Malinois Kişilik Özellikleri?

Belgian Malinois kişilik özellikleri sakin ve enerjik olması ile birlikte sevgi dolu bir karaktere sahiplerdir.

Belgian Malinois Görevleri Nelerdir?

Belgian malinois köpeklerin görevleri avcılıkta ve polis köpeği olarak görev yaparlar.

Ücretsiz Belgian Malinois Alımı?

Sitemiz ücretli olarak hayvan satışı yapmamaktır. Böylelikle ücretsiz Belgian Malinois sahibi olunabilir. Fakat kişilerin vermiş oldukları ilanlarda ücretli olarak hayvan satışı verilir.

 

Üst