Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.
Köpek Pomeranian boo

Sağlıklı ve ırk garantili oğlumuz “brown”

Açıklama
Tarih : 16 Haziran 2021
Konum : istanbul

Yavrunuzun Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar!

1. Yavrunuzu teslim aldıktan sonra ilk dikkat edilmesi gereken en önemli husus gıda tüketimidir.
Yorkshireterrier, Chiuahua, Pomeranian Boo gibi küçük ırk yavrularda uzun süre gıda tüketiminin olmaması açlık kan şekerinin düşmesine hypoglisemi olarak adlandırdığımız halsizlik halini oluşturmaktadır.
Dolayısıyla yavruluk döneminde sabah, öğle, akşam olarak en az günde 3 öğün tükettiğinden emin olunmalıdır.
2. Yavrunuzda 2 günde 1 defa tarama önerilir. Taramak dolaşımı hızlandırdığı gibi tüylerinin daha parlak ve sağlıklı uzamasını sağlamaktadır.
3. Yavrunuz 4.ay kadar su ile yıkama bağışıklığı korumak adına önerilmemektedir.
4. Yavrularımız 1.seviye tuvalet eğitimlidir. Kendi pedlerinin üzerine tuvaletlerini yapmaktadır. Alan değişikliği olduğu taktirde yavrunuzun yanında önerdiğimiz elzem malzemelerden biri olan tuvalet eğitim spreyi ve tuvalet pedidir. 1 adet pedin 4 köşesine spreyi uyguladığınız taktirde amonyak bazlı koku sayesinde tuvalet alanına daha hakim olması sağlanacaktır.
5. Petshoptan alacağınız bölme çit yardımı ile evinizde yavrunuz için bir köşeyi ayırarak kendi yaşam alanını oluşturabilir, tuvalet pedi, mama kabı, su kabı yaşam alanı içerisinde olduğu ve sabah ki gıdasını tükettiğinden emin olduğunuz taktirde 8 saate kadar yalnız bırakabilmektesiniz.
6. Yavrularımız profosyonel mama sınıfından olan RoyalCanin MiniStarter tüketmektedir. Vücudun alması gereken tüm bileşenler mama içerisinde mevcuttur dolayısıyla ev gıdası kesinlikle önerilmemektedir. (gıda değişikliği de barsak florasını bozmakta dışkı yumuşamasına sebebiyet vermektedir)
7. Yavruluk döneminde soğuk ve sıcağa dikkat edilmelidir. Ev içerisinde kullanılıyorsa klima, vantilatör(cereyan), oda spreyi, parfüm, sigara dumanı v.b gibi dış etkenlere maruz kalmaması, oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilmesi adına kullanılmaması önerilmektedir.
8. Yavrularımızın tümü ilk aşılamaları yapılmaktadır. Yapılan tüm aşılar pasaportlarına işletilmektedir. Yavrunuzu teslim aldığınız tarihte satış arkadaşlarımız tarafından bir sonraki veteriner aşı tarihinin bilgisini vermektedir. Veterineriniz ile görüşüp yavrunuz ile ilgili gereken tüm bilgileri almalarını sağlamaktayız. Yavrunuzun Karma aşıları tamamlanana kadar başka ırklarla bir araya getirilmesi, dışarı çıkartılmaması, evin içerisinde ayaklabı ile basılan yerlere temas etmemesi kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlardan birtanesidir.
9. Yavrunuzu teslim aldığınız andan itibaren bu hususlar dışında sağlıklı yavru bakımı hakkında 7/24 bizlere ulaşabilmektesiniz.

Pomeranian Ailemize Hoşgeldiniz.
Yavrunuz Tekrardan Hayırlı olsun.
– [ ]

 

 


Üst